Akkisan Kireç
Badana Kireci
Özel olarak seçilmiş,elenmiş söndürülmüş kalker kirecinin(Toprak Kireç)su ile muamelesi sonucunda kuurutularak toz haline getirilmesi ve Hiçbir kimyasal katkı maddesi içermemesi sebebiyle insan sağlığı açısından son derece güvenilir hale getirilen,kraft kağıt ambalajlarda üretilen badana amaçlı kireçtir.
Söndürülmüş Toz Kalker Kireci
Söndürülmemiş Kalker kirecinin(Topak Kireç)su ile muamelesi sonucu söndürülmesi ve kurutularak toz haline getirilmesi neticesinde elde edilen,İnşaat ve yapı malzemeleri endüstrisinde kullanılan,sıvada dayanıklılığı arttıran ve çatlak olusumunu engelleyen üstün vasıflı sıva ve dolgunun vazgeçilmezi kraft KAĞIT ambalajlarda üretilen Sıva kireci.
Ziraat Kireci
Tarımda,toprakda PH düzenleyici olarak kalsiyum ve magnezyum eksikliğini giderici olarak kullanılmaktadır 25kg’lık özel ambalajlarda piyasaya arz edilir.
Sanayi Kireci
Söndürülmemiş Kalker Kirecinin (Topak Kireç)suile muamelesi sonucu söndürülmesi ve kurutularak toz haline getirilmesi neticesinde elde edilen alçı Sanayinde ve Kimya Endüstrisinde kullanılan üstün vasıflı kraft kagıt ve bez ambalajında üretilen SanayiKireci ayrıca silobas ile de sevk edilmektedir.
Söndürülmüş Toz Kalker Kireci
(Bez Çuval)
Söndürülmemiş Kalker kirecinin(Topak Kireç)su ile muamelesi sonucu söndürülmesi ve kurutularak toz haline getirilmesi neticesinde elde edilen,İnşaat ve yapı malzemeleri endüstrisinde kullanılan,sıvada dayanıklılığı arttıran ve çatlak olusumunu engelleyen üstün vasıflı sıva ve dolgunun vazgeçilmezi kraft Bez ambalajlarda üretilen Sıva kireci.
Kaymak Kireç
Sönmemiş taş kireçten imal edilen kaymak kireç badananın vazgeçilmezi haline gelmiştir.Özel torba ambalajlarda imal edilmektedir.
Poşet Torbalarda Kelle Kireç
İnşaat,Tarım,Gıda Sanayi sektöründe sönmemiş taş kireç olarak 5-10kg torba ambalajlarında piyasaya arz edilir.
Plastik Bidonlarda Kelle Kireç
İnşaat,Tarım,Gıda Sanayi sektöründe sönmemiş taş kireç olarak 5-10kg Bidon ambalajlarında piyasaya arz edilir.

SÖNDÜRÜLMÜŞ KALKER KİRECİ(CL 80 S)(TS EN 459-1)
Kimyasal Analiz Değerleri % DEĞER TS EN 459-1
Ca(OH)2 min.84  
Toplam CaO+MgO min.87 min. 80
MgO 1-3 mak.5
Çözünmeyen Madde(SIO2dahil) max.0,70  
SO3 mak.0,90 mak.2
R2 O3 (AL2 O3+Fe+O3) mak.0,92  
Kızdırma Kaybı mak.4 mak.7
Serbest Su mak.1,9 mak.2
Fiziksel Analiz Değerleri % DEĞER TS EN 459-1
200 mik.(Elek Üstü) mak.0,3 mak.2
90 mik.(Elek Üstü) mak.1,3 mak.4
Birim Hacim Kütlesi(kg/dm3) mak.0,53 mak.0,6
Copyright © Akkisan Kireç 2013
Created By